רוצים לשרת ביחידה מובחרת?

הצעד הראשון הוא יום הסיירות: ריצות ומבדקים, שבסופם ייקבע האם תמוינו להמשך מבדקים ליחידות הכי נחשקות.

תהליך המיון ליחידות התנדבות מורכב מיום שדה, המתקיים בראשון לציון, ובעקבותיו יום מיון, גיבוש וגיבושון. יום השדה הוא יום הכרוך במאמץ פיזי ומתקיים בשני מופעים בשנת עבודה קלנדרית - ינואר ואוקטובר ומהווה את תחנת המיון הראשונה לשלוש יחידות התנדבות: שייטת 13,מטכ"ל וחובלים.
הזימון למתאימים ישלח בהתאם לגיל המועמד, טרם מועד הגיוס.

במידה ותעבור בהצלחה את חלקו הראשון של יום השדה, תקבל לידך זימון להמשך תהליך המיון בהתאם ליחידה אליה נמצאת מתאים. בתום יום מיון זה, תקבל הודעה לגבי המשך תהליך המיון. שיבוצך בסוף יום השדה יקבע על-פי ארבעה קריטריונים:
צורכי הצבא.
הישגיך ביום השדה.
התאמה רפואית - הינך מתאים לפחות לאחת משלוש היחידות אך לא בהכרח לשלושתן.
שאלון העדפות - בו תתבקש לדרג העדפותיך לשלוש יחידות ממיינות.

תוכל לפרוש מיום השדה על-ידי חתימת ויתור אשר משמעותה - פרישה כללית מכל תהליך המיון ליחידות ההתנדבות, קרי - לא תינתן אפשרות למיון חוזר. כמו כן, יתכן ותאלץ לפרוש מסיבה רפואית וזאת רק באישור בכתב מהרופא, אשר יינתן לך במקום. תוכל לפנות למדור סיירות בכתב, תוך שבועיים מיום פרישתך, לצרף האישור הרפואי ולבקש מיון חוזר. במידה וצורכי הצבא יאפשרו זאת - תזומן שנית.

יש לזכור כי גם אם לא עברת את יום השדה זו אינה האופציה היחידה להגיע למימוש עצמי ביחידה מובחרת אחרת. לכל אחד מהמועמדים שהגיע ליום זה ישנם נתונים אישיים גבוהים, ורובם מיועדים לתפקידי סגל הפיקוד העתידי ביחידות השדה.
על מנת להשתתף ביום השדה עליך להתייצב במקום המיון כשברשותך טופס הזימון, תעודה מזהה (ת.ז., דרכון או רשיון נהיגה עם תמונה) ושאלון רפואי מלא וחתום על-ידי רופא (השאלון מצורף בתחתית עמוד זה).

נתחיל בפרטים הטכניים: מה זה בכלל?
על מנת להתקבל לסיירות (שייטת 13,סיירת מטכ"ל ,שלדג ו-669 דרך גיבוש מטכ"ל), על המלש"ב להיות בעל נתונים פיזיים ופסיכולוגיים מתאימים, אשר מתבטאים בפרופיל קרבי. מועמדים שנתוניהם האישיים אינם מתאימים יכולים להתמיין ולהגיש בקשה לקורס חובלים, שייטת וצוללות דרך בקשת חריג. מועמדים מתאימים או מועמדים אשר קיבלו אישור חריג מוזמנים לימי סיירות (בינואר או באוקטובר) במכון וינגייט, שם הם עוברים מבחני כושר קרבי שבודקים את רמת התאמתם לסיירות השונות. בסופו של יום הסיירות, מחולקים העוברים לגיבושים שונים, אשר מתבצעים כמה חודשים מאוחר יותר. 
תרשים זרימה יום סיירות

מדור סיירות / טלפון: 03-5699088 / פקס: 03-5699488
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
Ċ
הצג הורד
  62k גירסה 1 5 בינו׳ 2015, 1:21 אורי גרסי